פרסומים וחדשות 

השופט: "באיזון שבין השיקולים נראה לי כי באה העת לתת אמון במשיב ולהורות על שחרורו"

שומסקי שנעצר לפני כחמישה חודשים, בגין תקיפה חמורה של אדם חסר בית,

ואשר הוגש נגדו כתב אישום חמור המייחס לו - 3 חבלות חמורות, שוחרר למעצר

בית בבית הוריו שבאשקלון.

סנגוריו של שומסקי, עו"ד עוז דקל ועו"ד דמיטרי ז'ברק, מסרו בתגובה: "אנו מברכים על כך כי בית המשפט הנכבד קיבל את טענתינו ואת המלצת שירותי המבחן על אף התנגדות התביעה. אנו סבורים כי במקרה זה עשה בית המשפט את האיזון הראוי ואפשר למרשנו מעצר בית, בדרך בה הפגיעה בחירותו פחותה."

 

 

פורסם באשקלון -נט על ידי גל חזיזה, 03.03.15

התרת נישואין אזרחיים
הליך התרת נישואין הינו הליך גירושין המיועד בעיקר לבני זוג מעורבים (דתות שונות) ובמקרים בהם אחד מבני הזוג הינו חסר דת. הליך זה מתנהל בבית המשפט לענייני משפחה על פי הדין האזרחי וזאת להבדיל מהליך גירושין בין בני זוג המשתייכים לאותה הדת, שם הסמכות לבית הדין דתי הרלבנטי.

חשוב להדגיש כי בני זוג יהודיים, שנישאו בטקס אזרחי בחו"ל מתוך בחירה שלא להינשא בבית הדין הרבני, יחויבו בהליך גירושין בבית הדין הרבני, שכן שניהם מאותה דת, ולבית הדין הרבני הסמכות הייחודית לדון בגירושין למרות ועל אף שהצדדים נישאו בטקס אזרחי בחו"ל!

תיקים רבים בהוצאה לפועל? אז קצת סדר בבלגן​

לא פעם חייבים רבים משתמשים במונחים של "איחוד תיקים" או "הליכי פשיטת רגל", מבלי להבין את ההגדרה ו/או את השוני בין ההליכים. יש לעמוד על השוני בין ההליכים על מנת לתכנן אסטרטגיה נכונה לחיסול החובות (ראה מאמרי "אסטרטגיה מול זוכים בתיקי הוצאה לפועל").

על קצה המזלג, איחוד תיקים הוא הליך במסגרת ההוצאה לפועל המאחד את כל תיקי החייב לתוך תיק אחד ומכאן שעל החייב להתנהל בתיק האיחוד ולא מול כל תיק בצורה נפרדת, דבר אשר מקל מאוד על התנהלות החייב.

התנהלות נכונה במהלך חקירה משטרתית
במקרים רבים נחקר פוטנציאלי אינו יודע מדוע זומן לתחנת המשטרה לצורך חקירה, שכן בזימון טלפוני החוקר אינו נוטה לנדב פרטים אודות סיבת ההזמנה לחקירה (לרוב בשל חשש כי המוזמן לחקירה ינסה לשבשה).
קיים הבדל מהותי בין חקירה תחת אזהרה לבין חקירה כעד, לגבי השני (עד) עד אינו חשוד בעשיית עבירה וזוהי חקירה פתוחה, לגבי הראשון (תחת אזהרה), האזהרה הינה מאין הודע לנחקר הפוטנציאלי כי הינו חשוד בדרך זו או אחרת בעשיית עבירה, חקירה באזהרה חייבת להיפתח בנוסח מסויים אשר מסביר לנחקר את זכויותיו ואת האפשרויות העומדות בפניו.